[akce] [posádky] [co s sebou na akce] [galerie] [skautská praxe] [z deníku]

Co si brát s sebou na akce

Skaut se balí sám. Maminka jenom přihlíží na to, co je opravdu nutné a jen Vám pomůže s výběrem.Budete tak alespoň vědět, co všechno máte a kde to máte.Při balení platí několik zásad.

  1. Vše se vleze do jednoho batohu, případně do příručního zavazadla (ledvinka, torna přes rameno-žebračka apod.)Není možné mít batoh na zádech, v každé ruce igelitku s jídlem, v zubech spacák a karimatku pod paží.Zaručeně někde něco ztratíte.Ruce musí být volnél. Než začnete balit batoh, udělejte si hromadu věcí, které budete chtít brát s sebou a ještě jednou si vezměte každou věc do ruky a zeptejte se sami sebe.Budu tě opravdu potřebovat?Polštáře, plyšáky, autíčka, pokémony, rádia, židle apod. nechejte doma!
  2. Batoh si zbalte tak, aby jste měli měkké věci na zádech.Otlak od konzervy po špatně sbalené konzervě je šesti hodinách příšerný.
  3. Pláštěnka vždy nahoru.Pokud začne pršet a vy budete vyhazovat celý batoh ven do deště, aby jste vytáhli pláštěnku...
  4. Spacák sbalte nejlépe do batohu, pokud ho musíte připevnit na batoh, nezapomeňte ho pořádně zabalit do nepromokavého materiálu. V mokrém spacáku se spí velmi ...
  5. Používejte kapes na věci, o kterých víte, že je budete po cestě potřebovat (průkazku, svačina, drobné).
  6. Šířku batohu omezte na šířku dveří ve vlaku, v autobuse a jinde (co nejužší) - pokud nemáte v úmyslu šikanovat spolucestující.
  7. Po každé akci vyhodnoťte, co vše bylo naprosto zbytečné a co naprosto nezbytné a co vám chybělo.Podle toho se řiďte příště.
  8. Není nutné, aby jste měli všechny věci svoje a nosili je všichni. Některé můžete mít s kamarádem společné.Je třeba se jen domluvit a doufat, že kamarád nezůstane doma.Například stan, kotlík, přenosný vařič, vosk na lyže aj.

Jednodenní výprava: svačinu na celý den, pití, pláštěnku (nepromokavou větrovku), oblečení dle počasí (v létě / kraťasy, tričko apod. - v zimě / o něco teplejší/, peníze dle instrukcí, KPZ)

Vícedenní výprava: to samé, co na jednodenní výpravu +

posádka: stan, kotlík, obvaz, sekyrku
Většinu věcí (karimatku, spacák, batoh apod.) si lze vypůjčit.Vypůjčení je nutné konsultovat předem.Platí - kdo dřív příjde...

zpět